רינת הופר, סופרת ומאיירת ילדים ישראלית היא אחת מהקולות הבולטים והמשפיעים של ספרות הילדים הישראלית המודרנית.

בין יצירותיה : ענן על מקל, הצב ביצבוץ, אותיות במיץ שטויות, חנן הגנן ואיילת מטיילת, היוצא לאור לראשונה בערבית כאן בהוצאת חצבני.

בראיון בשנת 2018 אמרה רינת כי המאפיין המשותף לספריה מגיע מן האישיות שלה העולה בהם על פני השטח ובה חיבור לטבע, לבעלי חיים, אהבה לבני אדם ותפיסה מחזורית של מעגלים של נתינה וקבלה.

איוריה מאופיינים בקו ייחודי המשלב ילדותיות יחד עם קו אומנותי מובהק באופן שמדבר לילדים גם בגובה העיניים אך גם מעניק להם תפיסה אמנותית מתקדמת יותר ורמזים ונגיעות לעולם הציור המורכב יותר. ניתן רק לקנא באופן בו יודעת רינת לשחק בשפה העברית והחרוזים היוצאים מספרייה נקלטים בפי פעוטות וילדים ומהווים את הבסיס לתפיסה הלשונית שלהם.

תרגום ספרים של רינת הופר לשפה אחרת הוא אתגר מורכב ביותר, אתגר שלקחנו על עצמנו בשמחה תוך ניסיון להעניק לילדים דוברי הערבית את אותה חוויה קסומה של מלל ואיור שרינת עושה באופן כה נפלא .

כמה נפלא !

רינת נולדה בשנת 1966 בחולון, סיימה בהצטיינות את מסלול הלימודים לעיצוב גרפי בבצלאל,

בשנת 2010 יצא לאור ספרה הראשון למבוגרים, "טמונות". שיריה הולחנו למופע המלווה בדיסק, "ענן על מקל". בשנת 2015 נחנך בחולון גן שעשועים בהשראת סיפרה "מפלצת סגולה" במסגרת פרויקט גני סיפור.

זוכת פרס נחום גוטמן לאיור ובעיטור הנס כריסטיאן אנדרסן עבור "ציידת הנמשים", בציונים לשבח ובפרס בן יצחק של מוזיאון ישראל  וזאב לספרות ילדים ונוער על הספר "חנן הגנן".

רינת הופר נשואה ולה שלושה ילדים.